تکنولوژی و عملکرد هاستینگ ها در 2022

تکنولوژی و عملکرد اغلب مجموعه های هاستینگ به این صورت است که سرور مجازی یا سرور اختصاصی بر پایه تک سرورهای مجزا ارائه می شوند و سرورها هیچگونه وابستگی به یکدیگر ندارند. اما در میزبان فا به این شکل نیست و سرور مجازی بر پایه یک تک سرور مستقل ارائه نمی شود بلکه ده ها سرور نسل آخر hp به یکدیگر متصل و یک کلاستر و ابر بزرگ را تشکیل می دهند. به این شکل اطلاعات سایت شما تنها روی یک سرور نیست و در از طرفی قدرت ده ها سرور تجمیع شده و در اختیار سایت ها قرار می گیرد. نکته بسیار مهم و مزیت این نوع میزبانی این است که در صورت اختلال در یکی از سرورها، سایت ها دچار مشکل نخواهند شد چرا که بقیه سرورها بدون قطعی به فعالیت خود ادامه می دهند و سرور مشکل دار از مدار خارج می شود. بدین شکل حتی با وجود مشکل در سرور، اختلال، سوختگی قطعات و… سایت ها دچار قطعی و مشکل نخواهند شد و این یعنی پایدارترین حالت میزبانی وب!

میزبانی بر پایه تکنولوژی سرورهای کلاستر شده شیوه جهانی نوینی است که در میزبان فا نیز محقق گردید. البته این تنها یک ویژگی سرورهای ابری میزبان فا تلقی می شود و این سرویس قدرتمند دارای ده ها ویژگی منحصر بفرد دیگر است و پیشنهاد می کنیم با مشاهده ویدیو زیر با ویژگی های بازر این سرویس شگفت انگیز بیشتر آشنا شوید:

14 ویژگی سرور مجازی ابری میزبان فا

سرور مجازی ایران میزبان فا بر پایه تکنولوژی ابری

در حقیقت می توان گفت که تکنولوژی سرورهای ابری منبع بسیار قدرتمندتری نسبت سبک میزبانی سنتی محسوب می شود چرا که در سبک سنتی سایت ها بر روی یک تک سرور میزبانی می شوند و در چنین حالتی در صورت بروز مشکل برای سرور یا قطعی و سوختگی قطعات کلیه سایت های روی سرور دچار مشکل می شوند اما در سبک میزبانی جدید به یک تک سرور متکی نیستیم بلکه ده ها سرور به یکدیگر وابسته هستند و یک ابر بزرگ را تشکیل می دهند.

تکنولوژی ابری هاستینگ

سایت های روی این ابر بزرگ از منابع کل سرورها تغذیه می کنند بدین ترتیب از قدرت پردازش و ذخیره سازی بسیار بالایی برخوردارند. حتما می پرسید چرا به این تکنولوژی ابری می گویند؟ در حقیقت واژه ابر یک استعاره از اینترنت است و به این شیوه میزبانی و شبکه های به هم متصل ابر گفت می شود چرا که این شبکه های متصل پایدارترین حالت ممکن را ارائه می کنند.

در سرویس هاست معمولی روی یک تک سرور سیستم عاملی نصب شده و بر اساس آن کنترل پنلی به کاربر ارائه می گردد و تعدادی سایت نیز روی سرور میزبانی می شوند که مشکلاتی از جمله خرابی تجهیزات، وابستگی به منابع تک سرور، میزبانی بر بستر یک سرور و شبکه و موارد این چنینی گریبان گیر تکنولوژی میزبانی به شیوه سنتی است اما میزبان فا ابررک های بسیار قدرتمندی ارائه نموده که مجهز به سرورهای نسل آخر hp هستند و تجمیع این سرورهای قدرتمند یک ابر بزرگ را تشکیل می دهد.

تکنولوژی ابری سرورمیزبانی سایت روی سرورهای کلاستر شده و به هم متصل مزایای بسیار زیادی را به دنبال دارد که از مهم ترین آنها می توان به کیفیت و سرعت و قدرت بسیار بالا اشاره کرد اگر بخواهیم به صورت جزئی تر به این موضوع اشاره کنیم می توان گفت سرورهای کلاستر شده دارای میزیت های بسیار زیادی هستند که قابل شمارش نیست اما برخی از مهم ترین ویژگی های سرورهای کلاستر شده به شرح زیر است:

  • سرعت بسیار بالاتر
  • منابع بیشتر و باکیفیت تر
  • کاهش ریسک قطعی سرور بر اثر حملات دیداس و حملات سایبری
  • شیوه میزبانی پایدار (به دلیل میزبانی به شیوه ابری در پایدارترین حالت ممکن خواهید بود.)
(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره نویسنده

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.